Przejdź do treści

Porażka po angielsku? – Jarosław Łojewski i niszowa wiedza

Porażka po angielsku? To proste! Failure, defeat, loss… Ale dzisiaj nie będzie zbyt dużo o angielskim. Będzie o niszowej wiedzy, która naprawia krzywdy wyrządzone przez szkołę. W tym celu umówiłem się z “porażkologiem” i pionierem propagowania w Polsce idei uczenia się z porażek: Jarkiem Łojewskim.

Tutaj obejrzyj i posłuchaj naszej rozmowy:

A jeśli wolisz platformy podcastowe, to wejdź tutaj (pod tym linkiem znajdziesz mój profil na Anchor, Spotify, Apple Podcasts itd.)

Porażka po angielsku, czy po polsku?

Porażka może być naszym towarem eksportowym. Jako naród – mamy ich wiele. To skarbnica wiedzy, stąd uważam, że pod niektórymi względami mamy szczęście. Ale temu szczęściu trzeba pomóc i Ty też możesz sobie pomóc! Porażki czyhają na każdym kroku. Nie bójmy się ich, po prostu zacznijmy z nich korzystać.

Porazka po angielsku Jarosław Lojewski 2
Jarek lubi występować i dzielić się wiedzą… Również na TEDx.

I właśnie o tym pogadaliśmy z Jarkiem. Na samym początku opowiedział o sobie – kim jest i czym się zajmuje Jarosław Łojewski? Następnie przeszliśmy do jego doświadczeń z językami obcymi. Jarek opowiedział jak się uczył, jakie to były metody i jaki jest efekt tej nauki?

Fundacja Dobra Porażka

Jarek założył swoją fundacje i sporo działa dla nas, Polaków!

Tutaj strona jego fundacji:

Tutaj znajdziesz specjalne karty, które pomogą czerpać wiedzę z błędów:

A w tym miejscu dowiesz się więcej na temat Dnia Porażki:

http://dzienporazki.pl/

Dzień Porażki – co to jest?

W tym roku to wydarzenie odbędzie się online, 13 Października. Na stronie, którą wrzuciłem Ci powyżej znajdziesz bilety i więcej informacji o tym wydarzeniu. Biorąc pod uwagę prelegentów – będzie grubo!

Porażki w nauce języków obcych – inspiracje książkowe

Jarek to gość, który czyta zawrotną ilość książek. Wyciągnął wiele wniosków i przekuł je w niesamowitą fundację, która zmienia życie ludzi. Podpytałem mojego rozmówcę o kilka ciekawych nazwisk (Googluj i czytaj!):

– Matthev Syed

– Ammy Edmondson

– Jacek Santorski

– Paweł Chmura

– Joanna Chmura

Jak się uczyć na błędach?

To było kolejne pytanie, które zadałem naszemu “pionierowi porażek”. Ważny jest system i świadomość kilku kwestii. Bardzo dużo rozmawialiśmy o warstwie lingwistycznej: same słowa są ogromnie ważne. Skupiliśmy się np. na dlaczego oraz angielskim why… Okazuje się, że to dwa kompletnie inne słówka!

Porazka po angielsku Jarosław Lojewski
Jarek na jednym ze swoich wystąpień

Porażka to przede wszystkim człowiek…

Do tego trzeba mieć po prostu podejście. Jeśli masz złe podejście, to porażka pozostanie porażką. Z dobrym mindsetem jesteś w stanie przekuć porażki w sukces – i jest na to konkretny i opisany sposób! Po prostu zerknij na strony Jarka i dowiedz się szczegółów… po przesłuchaniu mojego odcinka, w którym masz skondensowaną półtorej-godzinną wiedzę!

Nasze wtopy

Nie mogło zabraknąć rozmowy o naszych porażkach: językowych, biznesowych, personalnych. Razem z Jarkiem jesteśmy gośćmi, którzy znają wagę tego słowa. Dlatego porażka w angielskim, czy w programowaniu gier – to dla nas doskonały temat do rozmowy. PS. O mojej porażce przeczytasz w szczegółach tutaj – kliknij!

Na sam koniec poprosiłem Jarka o jego 5 ulubionych słówek. Oto one:

– porażka

– dlaczego

– failowship

– odpuszczanie

– eksperymentowanie

A jak Twoje porażki? Chcesz o nich porozmawiać? 🙂

Uwaga!!!

Skorzystaj z limitowanej promocji na

darmową konsultację 1na1…


This will close in 0 seconds

Mateusz Stasica