Nauka języków w nowy i przyjemny sposób. Porady, informacje, ciekawostki, tricki. Znajdziecie tu wszystko co tylko jest potrzebne do skutecznego poznania kolejnego języka.

Nauka języka dla managerów, specjalistów i przedsiębiorców

O tym, że nauka języka dla biznesmenów wygląda zupełnie inaczej nikomu chyba nie trzeba mówić! Dlatego przeczytaj jaką "robimy różnicę" w PLA School i na co warto zwracać uwagę!

Adobe - angielskie słówko, które kojarzysz z programem

Śmiało! Przeczytaj moją historię na temat tego pozornie nieważnego wyrazu... a jednak tak często spotykanego w informatyce, programach komputerowych, grafice!

NAUCZYCIELE BEZ POWOŁANIA

Czyli o 99% naszej "inteligencji", która pomyślała, że dwa miesiące wakacji i wszystkie ferie to przecież spoko opcja na życie. Wyborny pomysł, tylko nieprzemyślany. Szkoda, że nie wszyscy rozumieją powagę kwestii wychowania...

Policzalność i Niepoliczalność cz.1 - much vs many

Poznaj tę część gramatyki od innej strony! Sporo wiedzy, którą przedstawiano nam do tej pory w sposób niepotrzebnie skomplikowany - poczytaj i się przekonaj.

"Z Języczkiem czy Bez?" - podsumowanie podcastu

Poczytaj o tym jak widzę moje podcastowe wyzwanie! 30 epizodów stuknęło nim się obejrzałem, dlatego nadszedł czas na kartkę papieru, długopis i rozważania.

Najlepszy nauczyciel języków online

Czy zdajesz sobie sprawę z tego jak wielką robotę musi odwalić NAJLEPSZY nauczyciel? Kilka informacji wywali Cię z butów!

NAUCZYCIELE Z PASJĄ

O Twoich pomocnikach w przebrnięciu przez te wszystkie nudnawe (pod względem naukowym) lata w szkolnictwie. Nauczyciele, którzy rozumieją Cię i są w szkole dla Ciebie. Nasi sojusznicy, choć w szeregach wroga!

Moja porażka językowa - ucz się na błędach!

Sukcesy, sukcesy, sukcesy. Uwielbiamy o nich mówić. Czy potrafimy jednak rozmawiać o porażkach? Czy potrafimy wyciągać z nich to co najlepsze? Niestety, ciężko nam się ich do nich przyznać, a co dopiero wyciągnąć wartość! Ja to zmieniam...

Aplikacje do nauki języka angielskiego - dlaczego jestem przeciwny?

Używasz aplikacji do nauki języków obcych na smarpthonie? Good for you! Ja zrezygnowałem i dokładnie Ci wyjaśnię dlaczego tak się stało. Jest też sporo o pozytywach i jedna mocna rekomendacja.

Co to znaczy znać płynnie angielski? O komunikacji.

Wydaje Ci się, że wiesz czym jest "KOMUNIKACJA"? Zapewniam Cię, że czytając ten artykuł bardzo mocno się zdziwisz. Otóż - komunikacja to obrazek. Tak! Dobrze czytasz... Obrazek! Miłej lektury.