Nauka języków w nowy i przyjemny sposób. Porady, informacje, ciekawostki, tricki. Znajdziecie tu wszystko co tylko jest potrzebne do skutecznego poznania kolejnego języka.

Dlaczego samo wkuwanie słownictwa to bezsens?

To tak jakbyś oglądał tylko zdjęcia. Czy przyglądanie się fotkom z Antarktydy sprawia, że doświadczyłeś i zrozumiałeś siarczysty mróz i bezkres śnieżnobiałej pustyni? Wątpliwe. Wylecz się ze szkolnych, złych nawyków!

Najlepszy nauczyciel języków online

Czy zdajesz sobie sprawę z tego jak wielką robotę musi odwalić NAJLEPSZY nauczyciel? Kilka informacji wywali Cię z butów!

NAUCZYCIELE Z PASJĄ

O Twoich pomocnikach w przebrnięciu przez te wszystkie nudnawe (pod względem naukowym) lata w szkolnictwie. Nauczyciele, którzy rozumieją Cię i są w szkole dla Ciebie. Nasi sojusznicy, choć w szeregach wroga!

"Banefire #2" - moje opowiadanie fantasy z angielskim słownictwem

Część druga opowiadania. Zapraszam do lektury w której poznasz kontynuację historii, a przy okazji naprawdę dużo nowego, ciekawego słownictwa!

Moja porażka językowa - ucz się na błędach!

Sukcesy, sukcesy, sukcesy. Uwielbiamy o nich mówić. Czy potrafimy jednak rozmawiać o porażkach? Czy potrafimy wyciągać z nich to co najlepsze? Niestety, ciężko nam się ich do nich przyznać, a co dopiero wyciągnąć wartość! Ja to zmieniam...

Użycie WHO oraz WHOM - z czym się to je?

Jesteś już na poziomie na którym mógłbyś lub mogłabyś budować bardziej skomplikowane zdania? To znaczy, że musisz wiedzieć trochę więcej o samym zdaniu i możliwościach budowania większych struktur. WHO oraz WHOM to słowa klucz!

Aplikacje do nauki języka angielskiego - dlaczego jestem przeciwny?

Używasz aplikacji do nauki języków obcych na smarpthonie? Good for you! Ja zrezygnowałem i dokładnie Ci wyjaśnię dlaczego tak się stało. Jest też sporo o pozytywach i jedna mocna rekomendacja.

Użycie WHICH vs THAT - który KONEKTOR wybrać?

Kwestia gramatyczna, która czasami sprawia kłopoty. Nic dziwnego, bo jak to często bywa w gramatyce - mamy tutaj do czynienia z pewnymi wyątkami. Ale jest łatwiej, niż Ci się wydaje!

Co to znaczy znać płynnie angielski? O komunikacji.

Wydaje Ci się, że wiesz czym jest "KOMUNIKACJA"? Zapewniam Cię, że czytając ten artykuł bardzo mocno się zdziwisz. Otóż - komunikacja to obrazek. Tak! Dobrze czytasz... Obrazek! Miłej lektury.

Tożsamość językowa, czyli o Twoim własnym języku

Kilka słów o wariantach w obrębie jednego języka. To bardzo ważne przemyślenia, które pomagają usystematyzować wiedzę i wyrobić odpowiednie podejście do nauki języka obcego! Przeczytaj koniecznie.