Nauka języków w nowy i przyjemny sposób. Porady, informacje, ciekawostki, tricki. Znajdziecie tu wszystko co tylko jest potrzebne do skutecznego poznania kolejnego języka.

"Banefire #3" - naucz się angielskich słówek czytając moje opowiadanie

Część trzecia opowiadania. Zaczyna się coraz więcej dziać, a przy tym ciągle doświadczasz nowych struktur i zaawansowanego słownictwa z zakresu języka angielskiego. Zapraszam!

"Banefire #2" - moje opowiadanie fantasy z angielskim słownictwem

Część druga opowiadania. Zapraszam do lektury w której poznasz kontynuację historii, a przy okazji naprawdę dużo nowego, ciekawego słownictwa!

Języki obce w muzyce - Słoń, Dope D.O.D, BDF, Floral Bugs

Polscy muzycy coraz lepiej radzą sobie na scenie międzynarodowej! I to nie tylko artyści tworzący w języku angielskim. Przeczytaj o ciekawym polsko - holenderskim połączeniu z którego wynieść można sporo wiedzy językowej jak i biznesowej!

Nauka języka obcego przez słuchanie muzyki

Jedna z bardzo znanych metod nauki, która łączy przyjemne z pożytecznym. Nie popełnij jednak głupich błędów, aby cały proces przebiegał sprawnie oraz efektywnie.

"Banefire #1" - moje własne opowiadanie po angielsku do nauki ze słownictwem

Część pierwsza opowiadania. Krótka forma, świetna zabawa, sporo ciekawego słownictwa. Zapraszam do lektury!

#1 Czytam po angielsku „The Blade itself”, Joe Abercrombie

Opowiadam o powieści fantasy, którą niedawno przeczytałem w oryginale. Czarny humor, akcja, barwne postaci i niesamowity język, który jak się okazuje jest bardziej przystępny Polakom niż Anglikom! Koniecznie przeczytaj i dowiedz się więcej! Na końcu wpisu dawka słownictwa.

Nauka języków obcych przez czytanie książek

Kto lubi siedzieć nad nudnymi podręcznikami? Kto lubi wypełniać te drętwe zeszyty ćwiczeń? Wprowadź do swojego życia więcej barw, więcej intrygujących historii, więcej emocji. Na tym polega życie, a życie znajduje odzwierciedlenie w językach którymi się posługujemy! Skończ ze szkolnym podejściem do nauki i dowiedz się jak chłonąć wiedzę językową przy okazji ulubionej lektury.

Kiedy Twój bagaż wybrał innego tripa niż Ty #1

Lużny wpis traktujący o moich doświadczeniach z jednego z wyjazdów za granicę. O sprzedaży międzykulturowej, biznesie, komunikacji.
Sączysz herbatkę? Wypij i przełknij do końca, żeby nie popluć monitora.

Serial Wiedźmin - Angielskie Słownictwo i Archaizmy część 1

Serial Wiedźmin to przede wszystkim gratka dla językowców! Niesamowite słownictwo, piękne zdania i fantazyjne formy. Sprawdź, naucz się czegoś ciekawego! Ze screenami z filmu!

Serial Wiedźmin – recenzja i wstęp do słownictwa

Kilka słów ode mnie na temat hucznie zapowiadanego hitu ze stajni platformy Netflix. Serial powstał przy współpracy z wieloma Polakami i w oparciu o polską, wielotomową powieść Andrzeja Sapkowskiego. Mówię o tym co się mi spodobało, oraz co kompletnie nie wypaliło.