Przejdź do treści

Co to znaczy FWB po angielsku? Co to za skrót?

Dzisiaj o przyjemnościach natury cielesnej – dowiemy się co to znaczy FWB po angielsku. Jest tak na tym naszym świecie, że funkcjonujemy według różnych zasad. Te zasady często znajdują swoje podstawy w religii, filozofii albo przekazach osób, które w jakiś sposób podziwiamy i szanujemy. Sądzę jednak, że to wszystko powyższe razem wzięte ma faktyczny wpływ na nas. To wszystko razem wzięte to może być społeczeństwo.

I tak w niektórych miejscach, wśród niektórych ludzi, nie jest problemem współżycie osób, które nie są ze sobą w związku. I właśnie to będzie naszym dzisiejszym tematem, jednak od strony językowej… Hmm, od strony lingwistycznej. Zajmiemy się nazewnictwem i skrótami.

Co to za skrót i co to znaczy FWB po angielsku?

Friends with Benefits

Właśnie o tego typu relację między ludźmi chodzi. Relację, w której obie strony zgadzają się na przyjemność cielesną – mimo braku bliskiej relacji na innej płaszczyźnie, np. uczuciowej. Rozwinięcie skrótu powinno dać do myślenia. Rozpracujmy je, ale najpierw przykład dla znaczenia całej frazy:

No, we are not together. We are just friends with benefits!

Nie, nie jesteśmy razem. Jesteśmy tylko seks-przyjaciółmi.

Co to znaczy FWB po angielsku
freepik.com / standret

Friends

To znaczy oczywiście “przyjaciele”. Owe słowo już na wstępie sugeruje nieromantyczny związek dwojga ludzi, którzy jednak nie są sobie obcy. Idąc nawet dalej – nie są dla siebie neutralni. Z całą pewnością jest to relacja oparta o pozytywne emocje i szacunek.

“Luke and John are my best friends!”

Luke i John są moimi najlepszymi przyjaciółmi!

With

Nie rozpiszę się. To po prostu łącznik, który bardzo często przetłumaczymy na język polski jako: “z”

Can I come with my friends tomorrow?

Mogę przyjść jutro z kumplami?

Benefits

“Świadczenia, dodatki, korzyści”. Przyjaciel lub przyjaciółka “z korzyściami” albo udzielająca “dodatkowych świadczeń” – to wszystko jest już dużo bardziej obrazowe w tym momencie.

There are many benefits of studying languages!

Jest wiele korzyści z uczenia się języków!

Teraz już wiesz dokładnie co to znaczy FWB po angielsku oraz co to jest za skrót!

Sądzę, że sytuacja stała się już bardziej klarowna dla wszystkich! Dla tych, którzy nie rozumieli niektórych żartów czy tekstów z internetu oraz dla tych, którzy próbowali swoich sił w randkowaniu za granicą!
Do kolejnego razu!

Uwaga!!!

Skorzystaj z limitowanej promocji na

darmową konsultację 1na1…


This will close in 0 seconds

Mateusz Stasica