Przejdź do treści

Co to znaczy PASSWORD po angielsku?

Jak się okazuje, nie każdy to wie! A ja Ci dzisiaj powiem co to znaczy password po angielsku, a nawet nauczę Cię czegoś fajnego przy okazji. Ostatnio zajmuję się właśnie takimi wyrazami-zlepkami. Potrafią one Ci zasugerować znaczenie mimo, że ich nie znasz tak do końca i być może nigdy nie wpisywałaś albo wpisywałeś w słownik.

Takich wyrazów-zlepków jest więcej i mam zamiar przy innej okazji opowiedzieć o kolejnych. Zaczniemy od bardzo łatwych przykładów, by powoli przejść do bardziej angażujących “zlepków”. Dzięki temu zobaczysz, że angielski naprawdę nie jest skomplikowany, tylko trzeba wiedzieć na co zwracać uwagę.

Co to znaczy PASSWORD po angielsku i jakie ma ukryte znaczenia?

Dzisiaj porozmawiamy o słowie, które pojawia się dosłownie na każdym kroku. Wyraz password spotkasz wszędzie tam, gdzie trzeba się zalogować, coś uwierzytelnić, potwierdzić jakoś swoją tożsamość. Co oznacza, że w dobie cyfryzacji spotykamy się ze słówkiem “password” codziennie!

Akurat w przypadku tego słówka nie trzeba być szczególnie spostrzegawczym, by zauważyć, że ten wyraz składa się z dwóch innych wyrazów. Sugeruję wejść w znaczenie jeszcze głębiej, aby przywyknąć do tego schematu “zlepiania się” wyrazów – pozwoli Ci to w przyszłości odgadywać wyrazy, które znasz tylko “w połowie”.

Pass

“Podać, podanie, przejść, przepustka”. Przyznasz, że jest tego sporo, ale wszystko jest związane z ruchem, z przechodzeniem gdzieś. Przykład, który zaraz Ci podam nie będzie jednak związany z głównym tematem tego wpisu.

“Can you pass me some bread?

Możesz podać chleb?

“You’ll see the shop after you pass the crossroad.”

Zobaczysz sklep po przejściu przez skrzyżowanie.

co to znaczy password po angielsku
freepik.com / freepik

Word

“Wyraz, słowo”. Tutaj chyba większych ceregieli nie ma, aczkolwiek w innych, rzadszych kontekstach będzie również oznaczało “wiadomość, niesnaski, wysławianie się”.

Give me your word, that you’ll help me!

Daj mi swoje słowo, że mi pomożesz!

“These words are very important in your language acquisition.”

Te słowa są bardzo ważne w Twoim przyswajaniu języka.

W takim razie co to znaczy PASSWORD?

No i jesteśmy! I na pewno już wszystko rozumiesz! Dosłownie mówiąc, password to “słowo do przechodzenia“, czyli coś, co Cię przepuści gdzieś dalej. Może to być zezwolenie na przejście przez bramę lub drzwi tylko dla wtajemniczonych, a może to będzie jedynie Twoja skrzynka email. W każdym razie, rozczłonkowanie takich “zlepków” wyrazowych znacznie ułatwia zrozumienie!

This password is too short and it will be easy to guess!

To hasło jest zbyt krótkie i będzie łatwe do odgadnięcia!

“I need to change my password”

Muszę zmienić swoje hasło.

Na dzisiaj to wszystko. Sądzę, że PASSWORD oraz USERNAME to. super rozgrzewka przed większymi rozkminami. Stay tuned i udanego dnia!

Uwaga!!!

Skorzystaj z limitowanej promocji na

darmową konsultację 1na1…


This will close in 0 seconds

Mateusz Stasica