Przejdź do treści

Co to znaczy USERNAME po angielsku? – mega porada

Uwierz lub nie, ale sporo osób ma kłopoty z wyrazem, który jest wszędobylski. Szczególnie często spotykanym jest on w przestrzeni internetowej, dlatego warto konkretnie napisać i wiedzieć co oznacza to słówko. A tak naprawdę to zlepek dwóch słówek!

To kolejny wyraz-zlepek, który ma za zadanie zaprezentować Ci, że angielski to język prosty. Tak prosty, że wiele nowych wyrazów i konceptów jakie powstają na drodze rozwoju człowieka – jest nazywanych przy użyciu już istniejących wyrazów. I to często w formie niezmienionej.

Czasami wystarczy mieć oko do szczegółu, by zauważyć, że dany wyraz to tak naprawdę dwa słówka ale bez odstępu. Tak jest i tym razem!

Co to znaczy USERNAME po angielsku i jakie ma ukryte znaczenia?

W czasach digitalizacji potrzebujesz różnego rodzaju kont, czyli haseł oraz loginów (nazw użytkownika). Rozczłonkujmy jednak wyraz USERNAME i zobaczmy co w nim siedzi.

User

Może ukryte znaczenie to zbyt wiele powiedziane, ale często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że wyrazy w języku angielskim są tylko na pozór trudne. Chodzi o to, że często otrzymujemy podpowiedź! Wystarczy dany wyraz rozczłonkować. W tym przypadku otrzymamy pierwszą część, która może sprawić kłopoty i jest to “użytkownik” – to właśnie polskie tłumaczenie wyrazu user. Za to kolejne jest prostsze… ale najpierw przykład:

“He is our best paying user!”

On jest naszym najlepiej płacącym użytkownikiem!

freepik.com / jcom

Name

“Nazwa, imię”. Prawda, że łatwe? Jasne, że łatwe. Dlatego staraj się korzystać z tego, że znasz niektóre słówka. Można się domyślić co oznacza wyraz dzięki temu, że znamy jeden z jego członów. Przecież wiesz dzięki temu, że będzie chodzić o jakąś nazwę…

“What is the name of this plant?

Jaka jest nazwa tej rośliny?

Teraz wystarczy spojrzeć na kontekst by zrozumieć, że:

Username

oznacza “nazwę użytkownika”.

This username is already used. Try something else.

Ta nazwa użytkownika została już użyta. Spróbuj czegoś innego.

Rozumiesz już co to znaczy USERNAME po angielsku i jaka jest z tego lekcja?

Proste? Jasne, że proste. Słówko również nie jest szczególnie trudne do zapamiętania. Zachęcam jednak do zwrócenia uwagi na ten drobny szczegół – jak powstają angielskiego wyrazy. To ogromnie pomaga w rozumieniu tekstów, nawet tych trudniejszych.

Czekają na nas trochę trudniejsze pozycje, dlatego powtórz słówka i czekaj na kolejny wpis!
Powodzenia w skutecznej nauce!

Uwaga!!!

Skorzystaj z limitowanej promocji na

darmową konsultację 1na1…


This will close in 0 seconds

Mateusz Stasica