Przejdź do treści

Indywidualne zajęcia, prywatne i wysokiej jakości z języka angielskiego (lub innych)

Zmieniające się czasy coraz bardziej wymagają od szkół oraz nauczycieli, by przeprowadzać indywidualne zajęcia prywatne, wysokiej jakości z języka angielskiego. Brzmi skomplikowanie, ale chodzi o to, by wreszcie robić coś lepszego niż tradycyjne, uniwersalne klepanie mdłych i szarych podręczników na modłę modelu pruskiego sprzed 200 lat.

Jakie są zajęcia indywidualne, prywatne, wysokiej jakości?

W PLA SCHOOL nauczamy języków według mojej własnej, bardzo złożonej metody – która wynika z praktyki biznesowej, podróży i badań nad neurolingwistyką oraz psycholingwistyką.

Z jednej strony, uważam, że do wysokiej jakości się dąży i nigdy się jej nie osiąga, toteż stawiam na rozwój własny. Po to, bym stawał się lepszy i mógł doskonalić umiejętności innych.

Po drugie, personalizacja. Nie da się dostarczyć najlepszego produktu, jeżeli nie uszyjemy go na miarę dla naszego klienta. Dlatego te wszystkie uniwersalne materiały to rzecz, której u nas się nie uświadczy. Podopiecznego należy poznać, wejść w jego buty, spojrzeć na świat przez jego pryzmat. Dopiero później, po wyciągnięciu wniosków, rozpocząć nauczanie.

Po trzecie, dobra zabawa. 

Tak, nauka online to powinna być świetna zabawa!
Tak! Nauka języków powinna być doskonałą zabawą!

A jak to wygląda w szkole?

Warto odnieść się do systemu edukacji, w końcu od ponad 7 lat naprawiamy skutki tego zabawnego tworu. Zobacz, nauczyciele mają swój plan i swoje wytyczne, które „muszą” zrealizować. Koniec końców zazwyczaj wcale im się to nie udaje, no bo przecież:

  • “zabrakło mi czasu”,
  • “kotek miał grypę”,
  • “przekwitam i mi odpiernicza”,
  • “chciałam lub chciałem zostać kimś innym ale mi nie pykło, więc z braku laku Was uczę”.

I w tym tkwi problem. Uczeń ma, let’s say, 45 minut dwa razy w tygodniu, żeby wyjaśnić coś z nauczycielem. Mało tego, klasy są zazwyczaj tak liczne jak pasażerowie podróżujący na pontonach z Libii.

No błagam Cię, co Ci się niby uda wyjaśnić z nauczycielem? Jaki on może mieć dla Ciebie feedback? Jak może się zainteresować Tobą, Twoimi celami językowymi i tym jak sobie w ogóle radzisz w życiu? Jak ma Ci pomagać? Gdzie jego opieka wobec podopiecznego?

Na czym polega dostosowanie nauki?

To dlatego w szkole nie ma mowy:

  • o dostosowaniu nauki pod Twoje indywidualne potrzeby,
  • o efektywnym wspieraniu Cię w nauce poza zajęciami,
  • o chłonięciu wiedzy podczas codziennych czynności, które to właśnie prowadzą do efektywnej znajomości języków.

Chyba, że macie szczęście jak Ojciec Rydzyk i dostajecie drogie samochody od bogatych bezdomnych, którzy przepadają między Radomiem i Sosnowcem jak w Trójkącie Bermudzkim.

Jeżeli macie takie szczęście to bardzo dobrze! Mnie się udało i przez chwilę miałem podobnego farta. Nie dostałem samochodu, ale za to w Liceum trafił mi się nauczyciel z pasją. Jeżeli Tobie, Twojemu dziecku, bratu, sąsiadce uda się do kogoś takiego dostać to warto się wtedy uśmiechnąć, spojrzeć w niebo i pokiwać wesoło głową. Wyjdzie tęcza, a ptaki ustawią się w napis: “You are lucky.”

WŁAŚNIE TAKĄ EDUKACYJNĄ LUKĘ WYPEŁNIAM

WWW.PLA-SCHOOL.PL

Co jest ważne indywidualnych zajęciach prywatnych?

Skoro czytasz ten tekst, to poza śmieszkowaniem wypadałoby dać Ci wartość. Bardzo lubię to robić i jeżeli zechcesz zakręcić się wokół mnie, mojego BlogaPodcastu i moich Social Mediów to zobaczysz, że przeżyjesz sporo zaskoczeń. Dzisiaj wyjawię Ci na co nalegam podczas tej mojej “opieki językowej”.

Kluczem jest odpowiednie wypełnienie czasu między jednym spotkaniem, a drugim i stworzenie odpowiedniego pomostu. W szkole zorganizowane jest to nieodpowiednio. Moja opieka językowa to bardziej złożony i przemyślany proces. Oczywiście jest to również bardziej złożony i przemyślany proces niż 99% inny korepetycji dostępnych na rynku, które są jedynie przeniesieniem schematu szkolnego z miejsca publicznego do prywatnego zacisza.

Indywidualne zajęcia, prywatne i wysokiej jakości z języka angielskiego - pomost pomiedzy zajeciami
Drogi po jednej i drugiej stronie urwiska nie mają sensu – dopóki nie połączy się ich mostem.

Co jeszcze?

Jednocześnie indywidualne zajęcia prywatne i wysokiej jakości z języka angielskiego lub innych języków obcych – ze mną i moją szkołą – to spotkania:

  • luźne,
  • pełne pozytywnego nastawienia i sporej dawki wiedzy,
  • odchodzimy od charakterystycznego dla polskiego szkolnictwa dystansu “nauczyciel – uczeń”.

Czy sposób w jaki naucza się w tej ważnej instytucji edukacyjnej spełnia Twoje oczekiwania? Uczą Cię starzy nauczyciele, którzy nie nadążają za modą, nowymi technologiami, za Twoim stylem życia, Twoimi wymaganiami… Albo nauczyciele młodsi, którzy jednak są tłamszeni przez system edukacji lub są zbytnio przezeń “nakierowani”. Wiadomo, nie warto się wychylać, skoro pieniążki dostaje się od kogoś tam z góry.

Wysokiej jakości lekcje z języka – co inaczej?

Głównym z filarów metodologii jaką lansuję jest chłonięcie języka w każdej możliwej chwili. Na pewno słyszałeś lub słyszałaś stwierdzenie: “Języka uczy się całe życie.” To prawda. Naszego ojczystego języka również uczymy się do końca życia. Język ciągle ewoluuje, a po za tym zawiera ogrom informacji. Tak naprawdę słownictwo w danym języku nowożytnym to nieskończony zbiór, zgodzisz się ze mną? Powiem Ci teraz co z tego wynika:

“NAJWAŻNIEJSZE W NAUCE SĄ MOMENTY, W KTÓRYCH NIE UCZESTNICZY NAUCZYCIEL”

Zadbam o ten czas. Wyjaśnię Ci jak to robić, jak organizować się i jakie czynności należy wykonać, by zadbać o mały-ważny szczegół – język obcy w Twoim życiu. Pamiętaj, że każdorazowa styczność z językiem to nowe doświadczenia i kolejny krok w powiększaniu Twoich zdolności.

Zorganizuj swój czas! Inaczej nie uda Ci się osiągnąć celów.

I wiesz co robić samodzielnie

Z PLA SCHOOL indywidualne zajęcia prywatne i wysokiej jakości z języka angielskiego (lub innych) będą więc czymś więcej niż przekazywaniem wiedzy i kontrolą. Szkoła tradycyjna lansuje model „styczność z językiem dwa razy” – bo na przykład tyle masz zajęć tygodniowo. To nie koniecznie musi być mało jeśli chodzi o spotkania z mentorem językowym.

Ale sposób w jaki organizuje to system tradycyjny jest zły, ponieważ uczymy się dwa razy, a pomiędzy tym nie ma nic. Pustka. Ewentualne zadanie domowe napisane na kolanie zaraz przed zajęciami. Ta pustka między zajęciami to regres, którego nie jesteś w stanie nadrobić.

W tej kategorii nie da się stać w miejscu. Albo używasz języków i szlifujesz, albo ich nie używasz i rdzewieją. Nie ma opcji zakonserwowania. To również bardzo ważne, by pojąć dlaczego jest tak, a nie inaczej, dlatego bardzo chętnie wytłumaczę Ci na jakiej zasadzie działa mózg podczas zdobywania nowych umiejętności i zdolności.

Lubię neurolingwistykę i psychologię nauczania, a Ty polubisz świadomość procesów, jakie zachodzą w Twojej głowie. Wiesz, że jest tak, że dopóki o tych procesach nie wiesz, to nie działają?

Żartuję. Jest tak, ale nie zawsze. Dlatego możesz wrócić do wypełniania uniwersalnych ćwiczeń i liczyć na to, że masz szczęście i że Samir z Dubaju zostawi u Ciebie grafenowe Lamborghini…

… albo możesz wziąć życie w swoje ręce, zacząć je kontrolować i działać konkretnie pod moim okiem, osiągając swoje cele.

Uwaga!!!

Skorzystaj z limitowanej promocji na

darmową konsultację 1na1…


This will close in 0 seconds

Mateusz Stasica