Jak wyglądają zajęcia w PLA School? Jak uczyć się języków online?


Czy w ogóle wiesz jak uczyć się języków online? Zastanawiasz się jak wyglądają zajęcia w PLA School? Zrób łyk herbaty, usiądź wygodnie i przeczytaj. Myślę, że po tym artykule będzie Ci łatwiej ustalić, czy nauka języków obcych z nami to coś dla Ciebie! A jestem przekonany, że to na pewno idealny sposób dla Ciebie, gdyż… “szyjemy” naukę na Twoją miarę!

Ten artykuł jest pełen mięcha, gdyż chcę naprawdę w szczegółach omówić to jak powinna wyglądać nauka języków w XXI wieku. Oczywiście, łatwo jest powiedzieć – trudniej zrobić. Sęk w tym, że się postarałem i zrobiłem… A teraz dzielę się doświadczeniami. Z tego tekstu:

 1. Najpierw dowiesz się czym powinna się wyróżniać nauka tak dobrej jakości,
 2. Potem wyjaśnię Ci w oparciu o jakie badania powstała moja metoda PLA – Personalised Language Acquisition i dlaczego dopasowanie jest tak ważne.
 3. W kolejnym kroku przedstawię Ci 4 mity w które wierzysz, a z którymi – dzięki nauce i nowoczesnym badaniom – mogę się z łatwością rozprawić.
 4. Dalej, rozpisałem się o nauczaniu zdalnym, gdyż nauka języków online ma więcej plusów niż minusów.
 5. Sześć szczegółów, które charakteryzują moją szkołę – to kolejny punkt tego artykułu!
 6. Następnie rozprawiam się z pytaniem “Ile się uczyć tygodniowo?“…
 7. … by na końcu pochwalić się referencjami od naszych uczniów!

Na ten artykuł musisz poświęcić kilka chwil. Powyżej rozpisałem 7 elementów tego tekstu, po których jesteś w stanie poznać, że to konkretny kawał mięcha z którego wyciągniesz dużo wiedzy, porad, inspiracji, a także informacji o nas. Jeżeli nie masz teraz czasu, to mam dla Ciebie pigułkę w wersji video:

Czym się wyróżniamy specjalnie dla naszych podopiecznych?

Co ważne i tak jak wszędzie wspominam: nauka z nami wygląda inaczej niż w zwykłych szkołach. Na samym początku kursu osobiście przeprowadzam dwa indywidualne wykłady. Bez względu na to jakiego języka się uczysz, robię to ja – jako twórca metody i właściciel szkoły. Nie martw się, jeszcze pracujemy po polsku! Po prostu chcę się upewnić, że każdy z moich podopiecznych wie:

 1. jak się uczyć (bo nikt tego nie tłumaczy i mamy bardzo złe nawyki ze szkoły)
 2. jak pracuje nasz mózg, kiedy uczy się nowego języka i co robić z tą wiedzą,
 3. jak się to wszystkie dzieje online i jakich narzędzi używamy

Do tego w zaciszu swojego biura poświęcam więcej czasu i:

 1. Tworzę Twój profil językowy
 2. Dobieram idealnego lektora lub lektorkę z mojej szkoły
 3. Zaczynamy komponować plan Twojego kursu

Na cały proces poświęcamy sporo czasu, ale Ty musisz mi poświęcić jedynie 10 minut i odpowiedzieć na kilka pytań w dokumencie online. A potem wspomniane 2 godziny wykładu ze mną.

nauka-jezyka-angielskiego-dla-doroslych-on-line-zdalnie-przez-internet-pla-school-mateusz-stasica

Kluczem do sukcesu są badania naukowe oraz personalizacja (czyli dopasowanie)

W kolejnym kroku przechodzimy już do zajęć językowych. Lektora dopasowuję osobiście właśnie pod względem zrobionego wywiadu z Tobą. Dzięki temu kolejne zajęcia z trenerem z mojej szkoły będą bardzo efektywne. Wspólnie osiągniemy to, czego nie da się zrealizować w zwyczajnej szkole.

Tak jak wspomniałem kurs u nas nie wygląda w sposób standardowy. Uczymy według nowej wiedzy naukowej czyli w oparciu o neurolingwistykę, kognitywistykę czy psycholingwistykę. Te dziedziny nauki w znacznym stopniu wpływają na:

 • rozwijanie metod nauki języków,
 • udoskonalanie tłumaczeń,
 • budowanie sztucznej inteligencji,
 • pomoc ludziom z problemami czy chorobami językowymi

Czemu o tym piszę?

To ważne, aby zrozumieć, że te metody są oparte o badania lingwistów i naukowców z całego świata. Jednocześnie, nasze metody w żadnym stopniu nie opierają się o tak zwane NLP, czy inne magiczne sposoby, które są jedynie marketingowymi trickami na przyciągnięcie uwagi.

Sęk w tym, że Polska jest tak edukacyjnie zacofana, że nawet profesorowie czołowych uniwersytetów naszego kraju nie potrafią wskazać różnicy, między tymi dwoma obszarami które wspomniałem (nauka vs marketingowa bujda). Nawet spierałem się o to z profesorem uniwersytetu SWPS, który nie widział różnicy między doniesieniami naukowymi, a naciąganiem marketingowców… Jak to świadczy o kadrze w edukacji publicznej?

Badania naukowe pomagają nam w nauczaniu? Oto 4 przykłady:

Dziecko nie uczy się szybciej od dorosłych

Dziedziny nauki jakie wymieniłem w powyższym akapicie pozwalają na obalenie mitów językowych. Jak to jest, że małe dziecko uczy się języka mimo, że nie używa podręczników, ani zupełnie nic nie rozumie gdy się coś do niego mówi? Panuje przekonanie, że małe dzieci po prostu szybciej uczą się języków i dorośli powinni im zazdrościć, co jest bardzo demotywujące… ale też błędne, bo to nie prawda! Takie szczegóły robią wielką różnicę – jeśli potrafi się to wykorzystać w metodach nauki.

Ta dziewczynka ufifrana gliną jest mądrzejsza i “jakoś” czarodziejsko szybciej się uczy? XD
Photo: freepic.diller / www.freepik.com

Talent językowy nie istnieje

“Znasz języki, bo jesteś zdolny,” albo jeszcze “Tobie to po prostu łatwo przychodzi” – nie, do cholery! Nie, nie, nie! Nie wciskaj kitu, że powodem kogoś sukcesu jest fart, a nie ciężka i długa praca oraz dobre decyzje. To jest chamskie i nieładne, a przy okazji nieprawdziwe. Brak “talentu językowego” oznacza choroby i zaburzenia mowy. Masz jakieś? Znasz język polski? No to sorki za ten kubeł lodowatej wody z gruzem, ale szukasz wymówek…

Anglik to najlepszy nauczyciel angielskiego

Innym znanym mitem jest to, że Native (czyli osoba wychowująca się od małego w danym obszarze językowym) jest najlepszym nauczycielem języka obcego. To bardzo złe przeświadczenie często sprawia, że uczniowie inwestują w usługę z której nie są jeszcze w stanie skorzystać. Więcej informacji przeczytasz w tym artykule: “Czy warto uczyć się z Native Speakerem?”

Musisz “zanurzyć się w języku” (a co to ku*wa, basen?)

Dzięki badaniom z moich ulubionych językowych dziedzin nauki jesteśmy też w stanie w pełni zrozumieć na czym polega zanurzenie się w języku. Przeczytaj mój kolejny artykuł: “Immersja językowa – na czym polega zanurzenie się w języku” Kolejne przekonania i ślepo powtarzane frazesy niestety spowodują jedynie skołowanie wśród osób, które nie znają się na lingwistyce. Na szczęście, dla naszych podopiecznych przewidzieliśmy solidne przygotowanie z tego zakresu – którego nie oferuje żadna inna szkoła.

Podczas pierwszych zajęć otrzymasz ode mnie wiedzę, która sprawia, że “szczena opada“, “wywala z butów“, “masakra! czemu nikt o tym nie mówi!” itp…

Jak uczyć się języków online i dlaczego to jest TAKIE SUPER?

Nauka języków online zawsze była super, nawet przed pandemią! Dlatego mamy w tym szerokie doświadczenie, działamy zdalnie już od ponad 5 lat (piszę ten tekst na początku 2021 roku. O nauce języków online można powiedzieć naprawdę wiele. Sporo przeczytasz w moim artykule “Nauka języków online lepsza niż stacjonarnie?” Tak w telegraficznym skrócie:

 • Online zdecydowanie warto uczyć się w trybie indywidualnym (dla 95% ludzi to jedyny sensowny model nauczania),
 • Dzięki pracy zdalnej na zajęciach nie jesteśmy zmęczeni dojazdem, co ma duży wpływ na rezultaty,
 • Poza wygodą jest to duża oszczędność czasu i większa elastyczność w jego organizacji,
 • Zorganizowaliśmy wszystko tak, że notatki się nie gubią i są mega czytelne,
 • A dzięki funkcji inteligentnego spisu treści powrót do notatek sprzed 3 miesięcy jest prosty i szybki,
 • Nie potrzebujesz kamerki i nie masz się czego wstydzić, a przełamanie barier jest zabawnie łatwe!
 • Wygodnie pracujemy na dokumencie do którego obie osoby mają dostęp w tym samym czasie,
 • Dokument można edytować 24/7 co pozwala lektorom lepiej przygotować się do zajęć.

Co to za dokument…?

… i jak powinny wyglądać dobre notatki? Muszą mieć spis treści.
Tak jak poniżej:

Notatki edytowalne, elastyczne, dopasowane, ułożone – tak się można uczyć i powtarzać!

Jak wyglądają zajęcia w PLA School – kilka ważnych punktów

No dobrze, wspomniałem na czym bazujemy, a praca zdalna to jeden z możliwych trybów nauczania – ale za to najlepszy. A jakie są konkrety? Jakie jest mięcho, podczas zajęć? Przede wszystkim (o czym napomknąłem) nauka jest w pełni spersonalizowana. To znaczy, że materiały dobieramy w oparciu o Twoje zainteresowania, branżę, stanowisko w pracy, cele życiowe.

Dzięki powyższemu nie musimy bazować na nudnych i uniwersalnych podręcznikach. W zamian proponujemy Ci autentyczne i angażujące materiały. To właśnie dlatego najpierw ustalamy Twoje potrzeby – działamy z głową i sensownym planem. Mamy naprawdę dobre procesy…

1. Motywacja i potrzeby

Faktycznie ustalamy je, jako chyba jedyna szkoła w Polsce i jedyni korepetytorzy, trenerzy, nauczyciele. Robimy to dlatego, że rozumiemy czym jest nauka języka obcego: to długotrwały, wielomiesięczny projekt. Dlatego już na starcie dbamy o to, aby nigdy nie zabrakło Ci zapału do nauki.

2. Dobra teoria wynika z praktyki

Tak, tak… znamy tych świetnych, rozgadanych prywatnych nauczycieli, którzy gadają całą lekcję zamiast Ciebie. U nas to Ty tworzysz dużo treści i po prostu ciężko pracujesz pod okiem doświadczonego trenera językowego.

3. To sprawia, że popełniasz błędy.

I dobrze! Błędy są dobre i bardzo chcemy, żeby się pojawiały. To szalenie ważne z perspektywy działania naszego mózgu. To właśnie na błędach uczysz się najefektywniej i najszybciej. Nie istnieje człowiek, który potrafi jeździć na rowerze, a nigdy wcześniej się nie przewrócił podczas nauki. W przeciwieństwie do szkół: szanujemy i pielęgnujemy Twoje błędy.

4. Mierzymy Twoje postępy

Robimy to według naszych sposobów, które nie mają nic wspólnego z testami, egzaminami czy ocenami. Co ważniejsze, absolutnie nie porównujemy Cię do nikogo innego. Uczysz się w naprawdę miłym i sympatycznym środowisku.

Możesz sobie leżeć na tapczanie w majtkach i głaskać kotka… bo Twoje zajęcia odbywają się online!
Photo: pexels.com

5. Elastyczny kalendarz

Praca wygodna i dopasowana do naszego rytmu dnia to jeden z naszych celów. Zyskujesz na tym również i Ty! Staramy się w pełni dostosować do Twojego kalendarza. A do tego wszystkiego nie wymagamy podpisywania umów. Po prostu mamy misję: nauczanie języków. Biznes nam wyszedł przypadkiem.

6. Bezpłatna wiedza, która pokrywa się z metodą nauczania

Może Ci się wydawać dziwne, ale dzielimy się wiedzą za darmo. Tak, dzielimy się niszową i bardzo wartościową wiedzą – zupełnie za darmo! Nawet, jeśli nie jesteś naszym podopiecznym. To dlatego, że doskonale wiemy jedną rzecz: wiedza w dzisiejszych czasach nie znaczy nic. Trzeba ją umieć wdrożyć w życie. Nic nie zrobisz z tą wiedzą sam, czy sama – potrzebujesz nas!

Dlatego właśnie pokazujemy Ci więcej niż inni na moim blogu, który właśnie zresztą czytasz. To samo dzieje się w social mediach, a także na łamach podcastu “Z Języczkiem czy Bez?” na którym możesz posłuchać moich artykułów zamiast je czytać. Podcast dostępny jest na większości platform podcastowych. M.in.:

iTunes (Apple Podcasts)

Spotify

EmpikGo

Google Podcasts

Od niedawna prowadzę również kanał na YouTubie. Tam z kolei najnowsze epizody obejrzysz również z video! A właśnie ten artykuł, który w tym momencie czytasz odsłuchasz tutaj:

Ta bezpłatna wiedza dostępna w każdym momencie to szalenie ważna rzecz z perspektywy naszych podopiecznych. Jako nasz kursant masz dostęp do ważnych treści, które idealnie pokrywają się z Twoim nauczaniem zorganizowanym według naszej metody. Te treści są pełne przydatnych porad i pozwalają Ci lepiej zrozumieć ścieżkę, na której się znajdujesz.

Ile godzin optymalnie poświęcać na naukę z naszym trenerem językowym?

To bardzo ważne pytanie, na które uczniowie sami nie wiedzą jak odpowiedzieć. Normalna sprawa, gdyż ocenić to powinna osoba bardziej doświadczona. Ilość godzin tygodniowo jest uzależniona od Twoich osobistych uwarunkowań, dlatego świadczymy naukę indywidualną i dopasowaną.

Podobnie, proponowana ilość godzin oraz wycena zajęć odbywa się indywidualnie. Musisz jednak wiedzieć coś bardzo ważnego:

1 godzina zajęć indywidualnych, skrojonych na Twoją miarę

jest lepsza, niż 5-10 godzin zwykłych zajęć grupowych.

Dlatego często powtarzam, że inwestycja w droższe ale dużo bardziej jakościowe zajęcia to po prostu oszczędność na kilku frontach (czas, energia, pieniądze). Wystarczy Ci 2h nauki z naszym lektorem, by językowo rosnąć szybko i dynamicznie! Ale przede wszystkim: rosnąć w dobrym kierunku! Pamiętaj, że szkoły kształcą w kierunku uniwersalnym. Każde zajęcia grupowe stają się coraz bardziej uniwersalne, wraz z zwiększaniem się liczby uczestników.

Jakie są opcje?

Nie musisz się martwić – sprawdzimy Cię i zaproponujemy konkrety. Jednak chcę Ci powiedzieć o kilku naszych ogólnych doświadczeniach. Zacznijmy od opcji mało wydajnego minimum, czyli 1 godziny tygodniowo. Jest to opcja dla osób, które są na wysokim poziomie i są w stanie czerpać korzyści językowe ze zwyczajnego używania języka na co dzień.

Najlepsze rozwiązanie…

Z kolei 2 godziny tygodniowo to rozsądne minimum, które sprawi, że nauka nie pójdzie w las. Każda kolejna godzina tygodniowo pozwoli Ci na szybsze utrwalenie poznanego zakresu językowego lub jeszcze szybsze poszerzanie swoich kompetencji. Należy jednak wziąć pod uwagę fakt, że przy 5 godzinach tygodniowo wytężona praca nad językiem może po prostu zbrzydnąć.

Pamiętaj też, że musisz mieć czas na pracę samodzielną

– pomiędzy zajęciami z mentorem!

… dlatego realne maximum to 3h tygodniowo.

Teraz już wiesz jak wyglądają zajęcia w PLA School i jak uczyć się języków online. Wykorzystaj tę wiedzę, by zainspirować się i mądrze zaplanować swoją naukę, jeżeli jesteś samoukiem. Jeśli chcesz uczyć się pod okiem doświadczonego specjalisty lub potrzebujesz jego sporadycznego wsparcia to masz już teraz odpowiedni pogląd na kwestie, które warto wziąć pod uwagę.

PLA School

Nie chcesz się już o nic się martwić, nie chcesz już tracić czasu na szukanie i testowanie w nieskończoność? Oczywiście, że mam dla Ciebie coś konkretnego. Czytaj dalej, bo…
… wszystko o czym opowiedziałem “dowozimy” w mojej szkole językowej online PLA School.

Zobacz tylko na kilka opinii o nas:

 • skuteczna nauka języka - mateusz stasica.- pla school - kurs językowy online - nauka dla dorosłych on line7
 • skuteczna nauka języka - mateusz stasica.- pla school - kurs językowy online - nauka dla dorosłych on line6
 • skuteczna nauka języka - mateusz stasica.- pla school - kurs językowy online - nauka dla dorosłych on line5
 • skuteczna nauka języka - mateusz stasica.- pla school - kurs językowy online - nauka dla dorosłych on line4
 • skuteczna nauka języka - mateusz stasica.- pla school - kurs językowy online - nauka dla dorosłych on line3
 • skuteczna nauka języka - mateusz stasica.- pla school - kurs językowy online - nauka dla dorosłych on line1
 • skuteczna nauka języka - mateusz stasica.- pla school - kurs językowy online - nauka dla dorosłych on line2

Jakie są ceny w szkole PLA School?

Różne! Ustalamy je indywidualnie z podopiecznymi podczas rozmowy. Cena oczywiście zależy od:

 1. języka którego chcesz się uczyć
 2. Twojego obecnego poziomu
 3. ilości godzin w tygodniu
 4. a także Twojego celu językowego (bo ktoś inny uczy managera, a ktoś inny kucharza…)
 5. czasami otwieramy budżetowe zajęcia grupowe tylko dla osób o konkretnym profilu (matura, zajęcia dla firm, albo zajęcia dla konkretnej grupy zawodowej – np. kosmetyczek)

Kontakt

Napisz do mnie bezpośrednio: biuro@mateuszstasica.pl albo do mnie napisz, zatelefonuj lub prześlij wiadomość na WhatsApp: +48518217052

Możesz też odezwać się tutaj: biuro@pla-school.pl – jeśli akurat będę gdzieś na wyjeździe lub podczas maratonu spotkań, to Twoje zapytanie zostanie obsłużone przez kogoś w międzyczasie. Musisz jednak wiedzieć jedną ważną rzecz: czytam każdą wiadomość i mam osobisty kontakt z każdym naszym podopiecznym. Ta szkoła z założenia ma być niewielka, elitarna i sympatyczna. Do usłyszenia!

Możesz też skorzystać z tego formularza, odezwę się: