Przejdź do treści

Jakie są metody nauki języka angielskiego i innych? Metoda PLA School w pigułce

“To nie jest tylko inna metoda, to kompletnie nowy system nauczania: inna i lepsza filozofia, kompletnie inne podejście.” – taką opinię usłyszałem w rozmowie z jednym z naszych uczniów. Od tamtej pory używam tego cytatu bardzo, bardzo często, kiedy pytają mnie: “Jakie są metody nauki języka angielskiego? (Albo innego języka)”

Jak wytyczyć nowe ścieżki w “betonowym”, postkomunistycznym państwie rządzonym przez ludzi najstarszej generacji? Jak odnaleźć się z zupełnie nową usługą edukacyjną, która daje najlepsze efekty, ale która jest trudna w skalowaniu? Czemu w ogóle prowadzić tak trudny biznes i iść pod prąd?

Podjęliśmy się tego zadania i zdecydowaliśmy się na zbudowanie czegoś od nowa. Nauka z nami opiera się o dogłębne zrozumienie tego jak pracuje nasz mózg oraz pamięć ludzka podczas nauki języków. To jest najbardziej solidny sposób nauki jaki spotkasz… i bez marketingowego pitolenia.

Mamy wiedzę o tym jak pracuje nasz mózg podczas przyswajania języków.
Nie kumam – czemu szkoły publiczne nie wykorzystują tych ważnych faktów!
freepik.com, autor: DCStudio

Dlatego w tym artykule przeczytasz więcej szczegółów o tym:

 1. Kto naucza i czemu nie “nauczyciele”?
 2. Jak wyglądają lekcje?
 3. Partnerstwo, formalności i płatności – ważny aspekt nauki,
 4. Na czym polega metoda PLA?

Kto naucza?

Wszystko co przybliżyliśmy powyżej dzieje się przy udziale przeszkolonych lektorów-praktyków. Są to osoby, które zdobyły doświadczenie w różnych dziedzinach i branżach, a także niejednokrotnie żyły za granicą. Współpracujemy też z wykształconymi Polakami-nauczycielami z zagranicy, a także Native Speakerami.

W tym miejscu należy wspomnieć, że nauczycieli dobieramy za Ciebie. Niejednokrotnie uczniowie ulegają emocjom i marketingowym przedsięwzięciom – w wyniku czego decydują się na lekcje z Native Speakerami. W 90% przypadków powinni jednak kontynuować zajęcia ze specjalistą, który zna język polski. Rozpisałem się o tym w tym artykule.

Wszyscy nasi lektorzy to osoby, które rozumieją powagę sytuacji: nie zgadzają się z powszechnie znanymi metodami nauczania. Mają chęć zmieniać świat razem z nami!

Według nas, studia pedagogiczne nie wystarczą, by być świetnym nauczycielem. Stawiamy na praktyków z różnych branży!
freepik.com, autor: artursafronovvvv

Jakie są metody nauki języka angielskiego
i jak wyglądają takie lekcje? 

Najlepiej przekonać się na własnej skórze, gdyż każdy uczeń jest inny i każdy uczeń wymaga innego podejścia. Dlatego każda lekcja jest inna – sprawdź jak dopasujemy się do Ciebie! W kolejnym punkcie przeczytasz jakie to proste, by przetestować w pełni naszą usługę. Możesz jednak przyglądnąć się fragmentom lekcji (kliknij)

Warto jeszcze dodać, że w naszym modelu wyciska się z lekcji ostatnie krople życiodajnych soków! Już 1 godzina tygodniowo sprawia, że nasi uczniowie zaliczają solidny progres. Naukę języków komponujemy tak, aby lekcja z naszym nauczycielem była podsumowaniem i utrwaleniem całej pracy (nie tylko z lekcji) ucznia z ostatnich dni.

W zwykłych szkołach i na zwykłych lekcjach proces ten wygląda inaczej – nauka bazuje na tym co robi się na zajęciach. Z tego powodu potrzebne jest wiele godzin nauki z nauczycielem. Ten czas w zwykłym modelu nauczania nie jest wykorzystywany efektywnie i jest niepotrzebnym kosztem (finansowo i czasowo) dla uczącego się. 

Płatności, formalności i nasze partnerstwo

Naszych podopiecznych traktujemy jak partnerów. To Ty jesteś kapitanem statku, bo wiesz czego potrzebujesz. My wiemy co zrobić, aby ten statek dotarł do celu. Do celu, który wspólnie ustalimy. Dlatego nie boimy się modelu biznesowego, w którym po prostu płacisz, gdy jesteś zadowolony.

Jak to wygląda w praktyce? To proste:

 • Kupujesz miesięczną paczkę zajęć.
 • Wykorzystujesz ją.
 • Jeśli widzisz w tym wartość, to kontynuujesz naukę i wykupujesz kolejną paczkę.

Uważamy, że jakość broni się sama. Nie musisz podpisywać żadnych umów, ani nie musisz płacić na cały semestr z góry. Jesteśmy też elastyczni, dlatego jeśli zachorujesz lub wyjeżdżasz na niespodziewany urlop, to spokojnie wykorzystasz zajęcia później. Co więcej, jeśli w pewnym momencie uznasz, że nie potrzebujesz już intensywnej nauki – po prostu zmniejszymy ilość godzin (lub zwiększymy – w odwrotnej sytuacji)

W przypadku współpracy z firmami sytuacja może wyglądać nieco inaczej. Zazwyczaj podpisujemy umowę na dłuższą współpracę, gdy już obie strony wiedzą, że chcą ze sobą współpracować.

Na czym polega metoda PLA School?

Pod szyldem PLA School uczymy autorską metodą Personalised Language Acquisition™ która jest połączeniem struktury Sensuous oraz Emotional Language Acquisition – czyli mówiąc po polsku: mocno skupiamy się na tu i teraz oraz tym jak nasz mózg interpretuje wszystko dookoła. Jak nazywa myśli pojawiające się w głowie? Jak zachodzi ten proces?

W tym wszystkim szczególną rolę odgrywają

emocje oraz zmysły.

Jeśli chcesz w szczegółach przeczytać o metodzie nauki języków PLA School to zerknij do tego artykułu (“metoda PLA szczegóły”).

Z kolei poniżej mam dla Ciebie “pigułkę wiedzy” na ten temat.

Personalised Language Acquisition, czyli metoda PLA School w kilku krokach:

 • Wyjaśniamy jak się uczyć języków i jak zachodzi ten proces (nareszcie przestaniesz krążyć po omacku!),
 • Określimy Twoją wewnętrzną potrzebę do działania (zazwyczaj mózg nie rozumie potrzeby nauczenia się nowego języka – zmienimy to),
 • Wcielimy język w Twoje życie oddziałując na uczucia i emocje (i uruchomimy uśpioną zdolność do nauki języków, którą posiada każdy z nas!),
 • Bez uniwersalnych podręczników (uczymy w oparciu o autentyczne, interesujące i aktualne materiały),
 • Razem z Tobą wejdziemy głębiej w Twoje zainteresowania, biznes i branżę (sprawiając, że nauka będzie przyjemnością),
 • Będziemy mierzyć Twój progres bez psychologicznego terroru rodem ze szkół państwowych (chodzi o system oceniania).

Dzięki temu osiągniesz szybkie, trwałe i zauważalne efekty. Koniecznie przeczytaj ten artykuł by poznać nasz system dokładnie. A jest sporo zmian, ponieważ zrewolucjonizowaliśmy edukację w aż 9 obszarach!

https://mateuszstasica.pl/najlepszy-sposob-na-nauke-jezyka/

Jakie są najlepsze metody nauki języka angielskiego
lub innego języka obcego?

Takie, które sprawiają przyjemność i nie są ciężarem, a dla szkoły są motywatorem. Nasz model płatności sprawia, że nie “osiądziemy na laurach”. Masz pewność, że będziemy się starać, aby dobra jakość nauczania towarzyszyła nam w całym procesie nauki. A Ty masz komfortową sytuację… To chyba niezła umowa, prawda?

Wiem, że to brzmi jak spełnienie językowych marzeń. Bardzo chcielibyśmy kiedyś zorganizować edukację w całym państwie. To nasze ciche marzenie… Ale Ty już wiesz na czym polega metoda PLA i masz szczęście, że udało Ci się tutaj trafić. Jeśli chcesz podjąć naukę – nie czekaj.

Napisz email: biuro@pla-school.pl albo zadzwoń lub napisz na WhatsApp: +48518217052

Sprawdzimy, czy mamy wolne miejsca dla Ciebie!

Uwaga!!!

Skorzystaj z limitowanej promocji na

darmową konsultację 1na1…


This will close in 0 seconds

Mateusz Stasica