Przejdź do treści

“Z Języczkiem czy Bez?” 100 epizodów | YouTube, Instagram, Plany


100 odcinków. Niesamowite! Podcast “Z Języczkiem czy Bez?”, który był wyzwaniem rzuconym samemu sobie, stał się moją rutyną. Od 2 lat co tydzień w czwartek rano pojawia się podcast oraz wpis na moim blogu. Jestem zachwycony tą regularnością, która tak wiele mi dała. Stąd, mam kilka przemyśleń oraz usprawnień.

  1. Najpierw dowiesz się gdzie w ogóle odsłuchasz mój podcast.
  2. Następnie napiszę kilka słów o tym, co dał mi mój podcast “Z Języczkiem czy Bez?”, oraz co daje Tobie!
  3. Potem przejdziemy do tego jak rozszerzam zasięgi: mój kanał na YouTube.
  4. Wspomnę też o profilu na Instagramie, gdzie ostatnio zacząłem trochę publikować.
  5. Okazało się też, że Facebook wszedł w Podcasty – jestem już tam!
  6. Na sam koniec wspomnę kilka informacji dotyczących tego, co będzie się działo na łamach podcastu w przyszłości

“Z Języczkiem czy Bez?” – gdzie mnie słuchać?

Językowy podcast “Z Języczkiem czy Bez?” odsłuchasz w wielu miejscach. Chcę docierać do jak najszerszej audiencji, toteż rozglądam się za każdą możliwością dystrybucji moich treści. Odnajdziesz moje moje materiały na platformach takich jak:

iTunes (Apple Podcasts)

Spotify

EmpikGo

Google Podcasts

Co dało mi nagrywanie Podcastu?

Podcast “Z Języczkiem czy Bez?” sprawił, że zacząłem minimalnie bardziej dbać o to co mówię i jak mówię. I choć w tej kwestii dalej jak w stodole, to czuję się lepiej mówiąc do kamery, czy mikrofonu. Najważniejsze jednak jest to, że widzę nad czym można pracować. To chyba pierwszy krok do sukcesu. I absolutnie nie mówię tutaj o szczerej bezpośredniości okraszonej smakowitą drobinką wulgarności – to kwestia rozważnie dobranego stylu.

Z Języczkiem czy Bez? Z, definitywnie!

Czym “Z Języczkiem czy Bez?” jest dla Ciebie?

Wyrobiłem już pewne nawyki oraz kierunek podcastu. Ma on być przede wszystkim solidnym suplementem i mocną częścią składową lekcji, które organizujemy naszym kursantom w mojej szkole PLA School. Jest w tym spora wartość – co wiem od samego początku. Ale przez ten czas także słuchacze mogli się o tej wartości przekonać. Dlatego niedawno zostałem wspomniany czy wyróżniony w paru miejscach – dzięki!

Progres jest, chęci są, dlatego działamy dalej

Co poza Podcastem, Blogiem i fanpage na Facebooku?

YOUTUBE (kliknij i przejdź do mojego kanału oraz zasubskrybuj!)

To właśnie na tej platformie możesz odsłuchać mój podcast oraz obejrzeć video! Od niedawna nagrywam ścieżkę dźwiękową swoich podcastów w taki sposób, żeby móc równocześnie nagrywać video. Niektórzy lubią pooglądać gestykulację mówiącego oraz zwrócić uwagę na jego mimikę. Zachęcam!

Poza epizodami podcastu “Z Języczkiem czy Bez?” pojawią się tam:

  • Szybkie strzały i krótkie formy – czyli te które nie nadają się do platform podcastowych
  • Być może live’y
  • A także vlogi czy inne treści, które bardziej pasują pod Youtube

Warto tam być, subskrybować mnie oraz komentować moje materiały! A tutaj mój PITCH (kliknij jeśli nie znasz słówka) na zachętę:

INSTAGRAM

To chyba nie jest zaskoczeniem, że na Instagramie skupiam się na formie graficznej. Zobaczysz jak dystrybuuję najważniejsze treści ze swoich podcastów, a dodatkowo postaram się dać Ci:

  • zdjęcia z moich podróży,
  • memy
  • spontaniczne treści (np. za pomocą formatu Stories)

Warto zerknąć i follow’ować: @jezyki_jezyczki   

FACEBOOK

Tak, tak, przecież na Fejsie jestem już od dawna (link do fanpage’a). Sęk w tym, że ostatnio mocno działamy w grupie z niderlandzkiego (kliknij i dołącz do naszej grupy, jeśli uczysz się tego języka 🇳🇱).

Co jednak ciekawe, od niedawna można również na Fejsie słuchać moich podcastów. Z tego co wiem, nie wszyscy jeszcze mają tę opcję na swoich telefonach, ale z czasem będzie ona pojawiała się u nowych użytkowników. “Z Języczkiem czy Bez?” jest już udostępnione, więc gdy tylko Twoje konto będzie na to gotowe, wystarczy, że wejdziesz na mój profil i odnajdziesz zakładkę “Podcast”.

Po za tym na moim Fanpage’u również wlatują treści różnej maści, np. memy:

A co dalej na podcastach?

Oczywiście kontynuuję swoje działania. W dalszym ciągu będę mówił o teorii z zakresu lingwistyki, neurolingwistyki i innych obszarów nauki, które niestety są pomijane w komponowaniu materiałów czy metod nauczania.

  • Dużo będzie o języku angielskim i jego słownictwie,
  • Nie zapomnę też o moim nieszablonowym tłumaczeniu gramatyki.
  • Postaram się wygospodarować również więcej czasu na rozmowy z gośćmi.

Dziękuję Ci za to że jesteś i mnie słuchasz. To pomaga mi docierać do kolejnych osób, które stają się uczniami mojej szkoły. Mogę robić to co lubię, dawać wartość – a to satysfakcjonujące.

Jeżeli masz minutę wolnego czasu, to proszę – oceń ten podcast w swojej aplikacji, daj like, łapkę w górę, gwiazdki, komentarz, recencję. A jeśli wyślesz podcast swoim znajomym to prawdopodobnie gdzieś daleko mały niedźwiadek koala się uśmiechnie, powącha liść eukaliptusa i pomyśli “super ci ludzie w Polsce, naprawdę…”

Jeśli szukasz jakościowych zajęć z języków obcych to polecam Ci usługi moje i mojej szkoły PLA School. Zerknij do mojego sklepu oraz napisz:

+48 518 217 052,

biuro@pla-school.

Uwaga!!!

Skorzystaj z limitowanej promocji na

darmową konsultację 1na1…

Photo: www.freepik.com / hayalex


This will close in 0 seconds

Mateusz Stasica