Nauka języków w nowy i przyjemny sposób. Porady, informacje, ciekawostki, tricki. Znajdziecie tu wszystko co tylko jest potrzebne do skutecznego poznania kolejnego języka.

Sześć interesujących słówek z angielskiego

Rozpoczynam kolejną serię w której dzielę się intrygującymi lub w jakikolwiek sposób przydatnymi wyrazami na jakie napotykam się w komunikacji. Szybka porcja mięcha dla Ciebie - korzystaj!

Pipeline - nie siedzisz w biznesie, jeśli nie znasz!

Korporacje, artykuły z poradami czy też podcasty biznesowe i sprzedażowe - wszędzie tam natkniesz się na to słówko! Sprawdź, czy znasz!

Adobe - angielskie słówko, które kojarzysz z programem

Śmiało! Przeczytaj moją historię na temat tego pozornie nieważnego wyrazu... a jednak tak często spotykanego w informatyce, programach komputerowych, grafice!

Słownictwo: Biznesowa Piątka #1

Nowa seria ze słownictwem języka angielskiego!
Poznaj te sformułowania: multilingual, monkey business, commodity, to dig for dirt, to go up the career ladder!

Czym jest CHURN? - słówko biznesowe

Krótkie, aczkolwiek ciekawe, wyjaśnienie biznesowego pojęcia bardzo mocno związanego ze sprzedażą oraz obsługą klienta.

"Banefire #3" - naucz się angielskich słówek czytając moje opowiadanie

Część trzecia opowiadania. Zaczyna się coraz więcej dziać, a przy tym ciągle doświadczasz nowych struktur i zaawansowanego słownictwa z zakresu języka angielskiego. Zapraszam!

"Banefire #2" - moje opowiadanie fantasy z angielskim słownictwem

Część druga opowiadania. Zapraszam do lektury w której poznasz kontynuację historii, a przy okazji naprawdę dużo nowego, ciekawego słownictwa!

Użycie WHO oraz WHOM - z czym się to je?

Jesteś już na poziomie na którym mógłbyś lub mogłabyś budować bardziej skomplikowane zdania? To znaczy, że musisz wiedzieć trochę więcej o samym zdaniu i możliwościach budowania większych struktur. WHO oraz WHOM to słowa klucz!

Użycie WHICH vs THAT - który KONEKTOR wybrać?

Kwestia gramatyczna, która czasami sprawia kłopoty. Nic dziwnego, bo jak to często bywa w gramatyce - mamy tutaj do czynienia z pewnymi wyątkami. Ale jest łatwiej, niż Ci się wydaje!

Języki obce w muzyce - Słoń, Dope D.O.D, BDF, Floral Bugs

Polscy muzycy coraz lepiej radzą sobie na scenie międzynarodowej! I to nie tylko artyści tworzący w języku angielskim. Przeczytaj o ciekawym polsko - holenderskim połączeniu z którego wynieść można sporo wiedzy językowej jak i biznesowej!