Nauka języków w nowy i przyjemny sposób. Porady, informacje, ciekawostki, tricki. Znajdziecie tu wszystko co tylko jest potrzebne do skutecznego poznania kolejnego języka.

"Banefire #2" - moje opowiadanie fantasy z angielskim słownictwem

Część druga opowiadania. Zapraszam do lektury w której poznasz kontynuację historii, a przy okazji naprawdę dużo nowego, ciekawego słownictwa!

Użycie WHO oraz WHOM - z czym się to je?

Jesteś już na poziomie na którym mógłbyś lub mogłabyś budować bardziej skomplikowane zdania? To znaczy, że musisz wiedzieć trochę więcej o samym zdaniu i możliwościach budowania większych struktur. WHO oraz WHOM to słowa klucz!

Użycie WHICH vs THAT - który KONEKTOR wybrać?

Kwestia gramatyczna, która czasami sprawia kłopoty. Nic dziwnego, bo jak to często bywa w gramatyce - mamy tutaj do czynienia z pewnymi wyątkami. Ale jest łatwiej, niż Ci się wydaje!

Języki obce w muzyce - Słoń, Dope D.O.D, BDF, Floral Bugs

Polscy muzycy coraz lepiej radzą sobie na scenie międzynarodowej! I to nie tylko artyści tworzący w języku angielskim. Przeczytaj o ciekawym polsko - holenderskim połączeniu z którego wynieść można sporo wiedzy językowej jak i biznesowej!

Języki obce w muzyce, a polska twórczość: Łąki Łan, shafter, Borys LBD, DonGuralEsko

Pokażę Ci niestandardowe podejście do języków obcych w twórczości naszych rodaków. Nie tyle o niestandardowym podejściu autorów - czyli ich ciekawe pomysły na wykorzystanie słów obcojęzycznych, ale również o interpretacjach. Zapraszam!

"Banefire #1" - moje własne opowiadanie po angielsku do nauki ze słownictwem

Część pierwsza opowiadania. Krótka forma, świetna zabawa, sporo ciekawego słownictwa. Zapraszam do lektury!

13 czasowników, które sprawią, że zabrzmisz lepiej, profesjonalniej i ciekawiej

Na moim blogu najwięcej przeczytasz o teorii nauki języków obcych, o podstawach, o nastawieniu, motywacji, mindsecie. To dlatego, że jestem nauczycielem i prowadzę własną szkołę, stąd uważam, że bardziej szczegółową wiedzą lepiej dzielić się na zajęciach indywidualnych.

Ale raz od czasu dostaniesz ode mnie takie perełki jak ta...

Kiedy Twój bagaż wybrał innego tripa niż Ty #2

Lotnisko, zwariowany Ahmed, jeszcze bardziej zwariowany Lucas no i darmowa szamka. Ale co najważniejsze - interpretacja wydarzeń i bardzo mądre podsumowanie z ogromem wiedzy.

Po pierwszej części bagażowych przygód czas na kontynuację!

#1 Czytam po angielsku „The Blade itself”, Joe Abercrombie

Opowiadam o powieści fantasy, którą niedawno przeczytałem w oryginale. Czarny humor, akcja, barwne postaci i niesamowity język, który jak się okazuje jest bardziej przystępny Polakom niż Anglikom! Koniecznie przeczytaj i dowiedz się więcej! Na końcu wpisu dawka słownictwa.

Kiedy Twój bagaż wybrał innego tripa niż Ty #1

Lużny wpis traktujący o moich doświadczeniach z jednego z wyjazdów za granicę. O sprzedaży międzykulturowej, biznesie, komunikacji.
Sączysz herbatkę? Wypij i przełknij do końca, żeby nie popluć monitora.